19 edycja

KONFRONTATOR III “Świat Kobiet”

Motywem przewodnim czerwcowych wydarzeń przygotowanych przez Konfrontacje Teatralne, w tym trzeciego spotkania z cyklu Konfrontator, będą kobiety.

Mogłoby się wydawać, że temat równouprawnienia płci mamy już przepracowany. Jest to jednak wrażenie pozorne, a dotknięcie nieomal każdego obszaru badań społecznych pokazuje, że sytuacja kobiet w Polsce daleka jest od równości. Dotyczy to nie tylko rynku pracy, ale też szeregu aspektów prawnych, gdzie w interpretacji przepisów często ponad literą prawa staje tradycja.
Śmiałe wypowiedzi medialne przedstawicieli kleru i klasy politycznej dotyczące roli kobiety w społeczeństwie jasno pokazują, że w tej kwestii w kraju jest jeszcze wiele do zrobienia.

O współczesnej polskiej kobiecie rozmawiać będziemy z dr Magdaleną Pokrzywą z Uniwersytetu Rzeszowskiego, autorką opracowania dotyczącego feminizacji biedy na Podkarpaciu, oraz Barbarą Nowacką, Kanclerz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, działaczką społeczną i niedawną kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie poprowadzi dr Jan P. Gałkowski.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 w Sali Kinowej Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp wolny.

Przypominamy, że po spotkaniu odbędzie się także projekcja filmu z serii Kino Konfrontacji – film “Siła kobiet” oczywiście także nawiązuje do tematu przewodniego naszych czerwcowych spotkań.