19 edycja

Some use for your broken clay pots

Jak mantra powtarzane jest hasło, że demokracja nie działa, ale jest najlepszym, co dotąd wymyślono. Na pewno? Czy żyjemy w jedynym możliwym systemie politycznym? Czy demokracja sprawdza się w Polsce po 1989 roku? Czy spełnia oczekiwania, marzenia i dążenia? Dlaczego tak wielka część społeczeństwa uważa, że nie ma żadnego wpływu na politykę i od lat nie chodzi na wybory? Co wpływa na rozczarowanie systemem wyborczym, demokratycznym? I dlaczego w ostatnim roku w Polsce tak często łamane były fundamentalne zasady demokratyczne w sztuce i debacie publicznej?

Meierhans w swoim wykładzie performatywnym pokazuje, dlaczego „nienawidzimy demokracji” oraz prowokuje do zmiany myślenia o ramach systemu, w którym hasła wolności i równości ścierają się z interesami wielkich globalnych korporacji.


Spektakl tłumaczony symultanicznie na język polski.

Po spektaklu spotkanie z artystą, prowadzenie: dr Paweł Mościcki

Koncept, realizacja i wykonanie: Christophe Meierhans
Dramaturgia: Bart Capelle
Konsultacje: Rudi Laermans
Zespół doradców: Anne-Emmanuelle Bourgaux (Université libre de Bruxelles), Rudi Laermans (Uniwersytet w Leuven), Jean-Benoît Pilet (Université libre de Bruxelles), Dave Sinardet (Vrije Universiteit Brussel)
Konstytucjonalistka: Anne-Emmanuelle Bourgaux
Scenografia: Sofie Durnez
Opracowanie graficzne publikacji: The Theatre of Operations
Ilustracje: Nuno Pinto Da Cruz
Koprodukcja: Kaaitheater (Bruksela), Workspace Brussels, Vooruit Arts Centre (Ghent), Teatro Maria Matos (Lizbona), BIT Teatergarasjen (Bergen), Kunstenfestivaldesarts (Bruksela)
Produkcja: Mokum
Projekt zrealizowano przy wsparciu: Komisji Wspólnoty Flamandzkiej oraz Rządu Flandrii
Bilety do nabycia w Kasie Centrum Kultury w Lublinie
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl
Kasa udziela informacji na temat zakupu e-biletów.